- 150
- 1
- Compartir
Sea Ray 320 Sundancer
Mando de joystick, skyhook, piloto automático, Bovpropel, etc.
- Eslora x Manga9,85 m x 3,35 m
- Potencia del motor2 x 260 CV
- CombustibleDiésel
- Año2019
- Tipo de ofertaBarco segunda mano
- Nombre del barcoMiss Sunshine
- FabricanteSea Ray
- Modelo320 Sundancer
- Calado0,80 m
- MaterialPlástico GRP
- Tipo de cascoPlaneo
- Desplazamiento6.500 kg
- Altura interior210 cm
- Nº de cabinas1 Cabina
- Nº de literas4 Literas
- Baños1 Baño
- Duchas1 Ducha
- Tanque de agua200 l Agua
- Tanque séptico100 l Aguas residuales
- PropulsiónZ-Drive
- MotorMercruiser 3.0 TDI
- Potencia del motor2 x 260 CV / 191 kW
- Combustible640 l Diésel
- Horas de motor453 h
- Velocidad máxima35 Nudos
¿Necesitas más detalles?
Ubicación
Dinamarca » Næstved
Comentarios
2019 Sea Ray 320 Sundancer, 1.698.000 DKK
Este es el texto en el idioma original.
Lamentablemente, este texto no se puede traducir de forma automática.
(máx. 2100 caracteres)
Un momento por favor, te estamos traduciendo el texto.
Lamentablemente el texto no ha podido traducirse automáticamente.
Denne Sea Ray 320 Sundancer kombinerer gode opholdsforhold med en praktisk indretning og et højt udstyrsniveau.
En særlig fordel ved Sea Ray 320 Sundancer er joystickstyringen, som gør manøvrering i havn meget enkel. Sammen med bovpropellen er det nemt at kontrollere båden ved ind- og udsejling. Båden er desuden udstyret med Skyhook, som kan holde Sea Ray 320 Sundancer præcist på samme position. Det gør blandt andet fortøjning lettere, da båden kan holde positionen, mens man fortøjrer båden.
På navigationssiden er der Simrad autopilot, som kan styres via telefon, samt Simrad kortplotter, ekkolod, fishfinder og navigationslys. Der er elektrisk ankerspil med rustfri kæde, elektriske trimflaps, landstrøm, batterilader og delvist udskiftede batterier fra 2025. Der er desuden varmt vand og trykvand.
Sea Ray 320 Sundancer har en indretning, der adskiller sig fra mange tilsvarende motorbåde. I stævnen er der en siddegruppe, som giver et ekstra opholdsrum og samtidig udnytter pladsen på en anden måde end den mere traditionelle indretning. Med siddegruppen i stævnen og din telefonen ved hånden, kan du nemt styre båden og nyde udsigten.
Om læ er der en kahyt med dobbeltseng i stævnen samt endnu en dobbeltseng/ to enkeltsenge under cockpittet. Der er ydermere et toiletrum med bruser.
I pantryet er der elektrisk komfur med ét blus, køleskab både i cockpit og kahyt, to frysere integreret i køleskabet, mikroovn og vask. Til ophold på vandet er der Fusion radio og højtalere. På badeplatformen er der gasgrill med stativ, fast badeplatform, badestige og agterplaceret dæksbruser med koldt vand.
Sea Ray 320 Sundancer er samtidig udstyret til forskellige vejrforhold med bimini, kaleche og vinterkaleche. Der er elektrisk og manuel lænsepumpe samt brandslukningssystem i motorrummet og brandslukker. Derudover er der et oliefyr til de kølige dage/ nætter.
Denne Sea Ray 320 Sundancer harto MerCruiser 3.0 TDI dieselmotorer på hver 260 hk med ferskvandskøling. Motorerne har henholdsvis 453 og 371 timer, aflæst 7. oktober 2026, og begge er serviceret i 2026. Båden har Z-drev, Duoprop og tre nye propeller fra 2025/2026. Marchhastigheden er oplyst til ca. 25 knob og topfarten til ca. 35 knob.
Båden har en brændstoftank på 640 liter i rustfrit stål. Dokumentation for service m.m. foreligger, og sidste motorservice er udført i 2026.
Sea Ray 320 Sundancer er dermed en båd, hvor især joystickstyring, Skyhook-funktionen og den anderledes indretning med siddegruppe i stævnen giver nogle klare fordele. Samtidig er der tale om en Sea Ray 320 Sundancer fra 2019 med to dieselmotorer, et godt navigations- og udstyrsniveau og en indretning, der er velegnet til både dagsture og længere ophold om bord.
Este texto ha sido traducido automáticamente.
Equipamiento
- Ancla
- Piloto automático
- Parrilla
- Batería
- Cargador de batería
- Bomba de sentina
- Bimini-Top
- Calentador de agua
- Molinete de ancla proa
- Propulsor de proa
- Altavoces de cockpit
- Mesa bañera
- Ducha exterior
- Profundímetro
- Sistema contraincendios
- Extintor de incendios
- Fishfinder
- Congelador
- Frigorífico
- Calefacción
- Microondas
- Luces de navegación
- Plóter de cartas
- Radio
- Conexión a tierra
- Fregadero
- Molinete de ancla popera
- Escalera de baño
- Flaps
- Calentador de agua
- Sistema de agua a presión
Servicios
Seguro de yate de Pantaenius
Solicita aquí tu presupuesto gratuitoYachtexpertise
Yacht and Boat surveysIVA de la UE y condición de mercancía de la Unión
Pide ahora una evaluación gratuita de tu situación fiscal en materia de IVATransporte y entregas de yates
Pide hoy mismo un presupuesto gratuito para la ruta que prefierasSolicitar presupuesto de transporte de barcos
Recibe cómodos presupuestos para el transporte de tu barco
Más anuncios de CP Bådformidling

Yate a motor
Cranchi Mediterranee 50

Yate a motor
Nimbus 380 Carisma Fly

Flybridge, Yate a motor
Meridian Yachts 411

Yate a motor
Fairline Targa 48
- Sea Ray 320 Sundancer
- Todas las ofertas de CP Bådformidling
- Sea Ray barcos a motor









































































