- 53
- Kopīgot
Gran Turismo 38GT Gran Turismo 38 GT
Gran Turismo 38 GT
- Garums x Platums12,00 m x 3,60 m
- Dzinēja jauda600 Zs
- DegvielaBenzīns
- Izlaiduma gads2012
- Piedāvājuma veidsLietota laiva
- ModelisGran Turismo 38GT Gran Turismo 38 GT
- CE marķējumsC - Piekrastes ūdeņi
- Iegrime1,00 m
- MateriālsStiklaplasts
- Ūdensizspaids9.000 kg
- PiedziņaSterndrive
- DzinējsGran Turismo 38GT
- Dzinēja jauda1 x 600 Zs / 441 kW
- DegvielaBenzīns
- Motorstundas1.640 h
Vai Jums nepieciešama sīkāka informācija?
Atrašanās vieta
Dānija
Piezīmes
2012 Gran Turismo 38GT Gran Turismo 38 GT, DKK 1.250.000,-
Šis ir teksts oriģinālvalodā.
Automātiskais tulkojums šim tekstam diemžēl nav pieejams.
(maks. 2100 rakstzīmes)
Lūdzu, uzgaidiet, teksts tiek tulkots.
Diemžēl tekstu neizdevās automātiski iztulkot.
Gran Turismo 38GT Joystick styring med 2 stk Volvo Penta D4-300. Denne båd er virkelig vedligeholdt. Kunden har ofret mange penge på den imens han har haft den. Den ligger utroligt godt i vandet, motorer lyder virkeligt godt, og da denne båd kun stikker 1 meter under vandoverfladen er den til at sejle alle steder endda ind til en blød strandkant.
Den har en super lækker planløsning, stor dejlig lounge bag styrepulten hvor man kan slænge sig i den store sofa, eller man kan sidde ved styrepulten hånd i hånd i den store cockpit stol, og hvis det bliver for meget er der også en stol ude i siden man kan have en til at sidde og underholde. Ved siden af styrepulten inden trappen ned til kabinen har vi et lille bar område med en lille håndvask, et lille svaleskab samt en lille plads til at skære lime til sine mojito'er. Når man træder længere ind i båden og går ned af trappen, mødes man af endnu en sofa i køkkenområdet, Køkkenområdet råder over et fint nyere køleskab samt kogeplader, Mindre håndvask og selvfølgelig et fjernsyn på skabet så man kan nyde en film/serie eller nyhederne. Fra køkkenområdet er der tre døre ud til to soveværelser og et toilet. I Masterbedroom har vi en halvanden mands seng samt lækre skabe til opbevaring hele vejen rundt i siden og i hver side indenfor døren. I det andet soveværelse har vi en U seng samt et skab til opbevaring, i dette rum er alle forbrugs batterierne gemt væk i skænken, her er der også adgang til diverse lukkehaner til vand osv. Og tilsidst har vi et lækkert toilet med fritstående håndvask med amatur samt opbevaring til diverse toiletsager. Dejligt rummeligt og et fint størrelse bad.
I cockpittet har vi også en masse lækre ting. vi har blandt andet:
Elektronisk gear/gasboks så der er ingen kabler der sidder fast og skal skiftes,
Joystickstyring som gør det super nemt at docke selv og man kan faktisk sejle den her båd alene da den både har joystick styring & bovpropel så manøvrering i havne er en smal sag.
Bovpropel som styres nemt med joystick
Stor simrad kortplotter 16 Tommer med downscan og transducer
Volvo Penta informations displays så man har motordata oppe i de to små skærme.
Der er instrumenter til alt hvad hjertet begære, fartmåler, brændstofniveau, trimposition, vandtryk igennem motor, olietryk, olietemperatur, voltmeter, retning på drev/rat.
vi har under rattet en vhf radio samt en masse opbevaringsplads.
Ydermere sidder der en FJERNBETJENT landgangsbro som er utrolig handy til dem der kunne have svært ved at komme ombord. Der er monteret komplet solcelle system fra Victron samt inverter med 2 stikkontakter, solceller lader på 2 af de 6 batterier som sidder i båden. Der er i samme forbindelse skiftet 2 af forbrugsbatterierne, der er også blevet ændret på batteriet til dieselgeneratoren fra et 80ah til et stort 115 ah, der er også lavet ladeledninger fra bagbord motor og til batteriet så det altid har strøm på. Der er også skiftet ankerkæde til en 8mm kalibreret kæde galvaniseret som er 30 meter. I 2021 blev der skiftet anker & anker snudestyr i rustfrit stål. Ankerspil er efterset i samme omgang. Der er også monteret et webasto fyr så man kan holde varmen i de kolde måneder. Ligeledes er der a/c anlæg til når man skal køles ned i de varme måneder.
Der er til forårsklargøring 2022 lavet følgende:
Motorer: Stort service (impeller, oliefiler, motorolie, brændstoffilter, luftfilter, rens af søvandsfiltre, diesel servicerens på tanke, rens af varmevekslere samt skift af zink, termostat)
Drev: 4 nye rustfri propeller, Zink anoder, Gearolie, samt en styrecylinder i bagbord side inderst da denne var utæt, i samme omgang fik den også pakket drevet komplet om så dette fungere 100%
Dieselgenerator: Stort service (impeller, olieskift, oliefilter, brændstoffilter, kilerem, luftfilter)
Šis teksts ir automātiski tulkots.
Pakalpojumi
Pantaenius jahtu apdrošināšana
Saņemiet šeit bezmaksas piedāvājumuYachtexpertise
Yacht and Boat surveysES PVN un Savienības preču statuss
Saņemiet sava PVN statusa novērtējumu bez maksas jau tagadJahtu transports un jahtu pārvešana
Bezmaksas cenas aplēse Jūsu vēlamajam maršrutam – jau šodienPieprasīt laivas transportēšanas piedāvājumu
Ērti saņemt piedāvājumus Jūsu laivas transportēšanai
Citi Odsherred Marineservice ApS piedāvājumi

Laiva ar kajīti
Monterey 235 SS, Mercury F300 V8 DEMO

Laiva ar kajīti
Windy 32 HT Scirocco

Laiva ar kajīti
Quicksilver 755 Weekend med Mercury 250

Laiva ar kajīti
Quicksilver Activ 805 Cruiser m/Mercury F300 hk V8 V
- Visi Jørgensen & Dahl A/S sludinājumi







































