FavoritenAnmelden
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
  • Etap 30i (2000) - Price Drop
zurück
weiter
  • 168 Aufrufe in den letzten 7 Tagen
  • Bei 13 Personen in den Favoriten13

Segelyacht

Etap 30i (2000) - Price Drop

Als Favorit speichern

DKK 260.000,-

ca. EUR 34.782,-


  • Baujahr2000
  • MaterialKunststoff GFK
  • Angebots-ArtGebrauchtboot

  • ModellEtap 30i (2000) - Price Drop

Standort

Dänemark » Rungsted Havn


Bemerkungen

2000 Etap 30i (2000) - Price Drop, DKK 260.000,-

Dies ist der Text in der Originalsprache.

Einen kurzen Moment, der Text wird übersetzt.

Der Text konnte leider nicht automatisch übersetzt werden.

ETAP 30i – 2000 NEDSATEtap 30i er en af Etap Yachtings største succeser – designet i samarbejde med det franske Mortain & Mavrikios Yacht Design og bygget i hele 280 eksemplarer mellem 1995 og 2005.
Etap har altid været “anderledes” – alle deres både er synkefri, bygget med dobbelt skrog og lukket-cellet polyuretanskum. Dette giver samtidig en fremragende isolering af interiøret og minimerer kondens ombord. Værftet gjorde desuden omfattende brug af specialfremstillede aluminium- og rustfri ståldetaljer produceret in-house. Etap-både er særdeles gennemtænkte, velkonstruerede og bygget i høj kvalitet.
Etap 30i blev produceret frem til værftets ophør og er en moderne, hurtig cruisingbåd med flere usædvanlige – men meget praktiske – designløsninger samt den høje ingeniørmæssige kvalitet, der gjorde Etap anderledes end andre serieproducerede værfter.
Ombord opleves en lys og indbydende salon, rummelig agterkahyt, dobbeltseng i forpeak og et overraskende stort badeværelse. Overalt er der god opbevaringsplads i skabe, hylder og agterkister. Indretningen er gennemtænkt og skaber en behagelig atmosfære, hvor man hurtigt føler sig hjemme.
Båden har klassisk pindstyring, dybgang på 1,70 m og en imponerende kombination af sejlerglæde, sikkerhed og komfort. En attraktiv og velbygget cruiser med al den kvalitet og pålidelighed, Etap er kendt for.
Se båden i Rungsted Havn på land. Kontakt ShipShape Bådsalg for yderligere information.

Dieser Text wurde automatisch übersetzt.


Services


Weitere Angebote von New ShipShape A/S

  • Alle Angebote von New ShipShape A/S

Verkaufen Sie erfolgreich mit Boat24

Segelboot verkaufen