Aquador 26 HT er en kvalitetsbygget motorbåd med hardtop fra 2011 med det nye instrumentbord, fokus på komfort, driftssikkerhed og funktionelle løsninger.
Denne Aquador 26 HT er udstyret med den eftertragtede Volvo Penta D4-300A-D dieselmotor på 300 hk med ferskvandskøling og kun 430 motortimer aflæst juni 2026. For mange købere er D4-motoren et væsentligt plus sammenlignet med de ældre KAD- og KAMD-motorer, da den tilbyder moderne eknologi, bedre brændstoføkonomi og en mere tidssvarende motorkonstruktion som er blevet produceret i mere end 20 år.
Aquador 26 HT er indrettet med forkahyt med dobbeltseng samt ekstra 1,5 soveplads i stikkøjen. Ombord findes separat toilet med manuel toiletinstallation, bruser samt Wallas dieselvarmer, hvilket giver gode muligheder for længere ophold på vandet. Båden har varmt vand, ferskvandstank på 60 liter og septiktank på 40 liter.
Pantryet er udstyret med dieselkomfur med 2 blus, vask samt elektrisk køleskab med integreret fryseboks placeret i cockpittet. Derudover er der radio med højtalere.
Aquador 26 HT har en fast badeplatform, badestige og agtermonteret bruser med koldt og varmt vand. Kalechen er udskiftet i 2023, og der medfølger desuden vinterkaleche.
Navigationsudstyret omfatter Garmin GPSMap 8412 kortplotter fra 2022, ekkolod, log, kompas og navigationslys. Båden er desuden udstyret med bovpropel, elektriske trimflaps, elektrisk ankerspil med anker fra 2023, kæde og ankerline, søgelys, batterilader, landstrøm samt relæ for landstrøm. Batteribanken består af ét batteri fra 2025 og to batterier fra 2026.
Sammen med Volvo Penta D4 motoren er der et Volvo Penta Z-drev med ny Duoprop-propel i 2024. Marcharten er ca. 20 knob og topfarten ca. 30 knob.
Sikkerhedsudstyret inkluderer elektrisk og manuel lænsepumpe, brandslukkere inklusive ekstra brandslukker i motorrummet samt redningsveste. Der medfølger desuden et bådstativ, som kan skilles ad.
- 194
- 2
- Partilhar
Barco usado, Hardtop
Aquador 26 HT
Årg. 2011, D4 300HK, Bovpropel, nyere kaelche
- Comprimento x Largura8,25 m x 3,05 m
- Potência do motor300 CV
- CombustívelDiesel
- Ano de fabrico2011
- Tipo de ofertaBarco usado
- FabricanteAquador
- Modelo26 HT
- Calado0,90 m
- MaterialPlástico com reforço de fibra de vidro PRFV
- Tipo de cascoplanador
- Deslocamento3.000 kg
- Nº de camarotes1 cabine
- Número de beliches2 beliches
- casas de banho1 wc
- chuveiros1 chuveiro
- Tanque de água60 l água
- Depósito de águas sujas40 l Águas residuais
- PropulsãoPropulsão com transmissão por coluna
- MotorVolvo Penta D4 300A-D
- Potência do motor1 x 300 CV / 221 kW
- Combustível365 l Diesel
- Horas de motor430 h
- Velocidade máxima30 nós
Precisa de mais pormenores?
Localização
Dinamarca » Nivå
Observações
2011 Aquador 26 HT, 639.000 DKK
Este é o texto na língua original.
Um momento, por favor, estamos a traduzir o texto para si.
Infelizmente, não foi possível traduzir automaticamente o texto.
Este texto foi traduzido automaticamente.
Equipamento
- Ferro
- Bateria
- Carregador de bateria
- Bomba de porão
- Sistema de água quente
- Molinete de âncora de proa
- Propulsor de proa
- Mesa de cockpit
- Bússola
- Chuveiro de convés
- Profundímetro
- Extintor
- Arca congeladora
- Frigorífico
- Aquecedor
- Luzes de navegação
- Plotter
- Rádio
- Tomada principal
- Lava-loiça
- Velocímetro
- Molinete de âncora de popa
- Escada de banho
- Flaps
- Sistema de água quente
- Sistema de água sob pressão
Serviços
Seguro de iate de Pantaenius
Obtenha aqui um orçamento gratuitoYachtexpertise
Yacht and Boat surveysPedir um orçamento de transporte de barco
Receba orçamentos convenientes para o transporte do seu barco
Mais anúncios de CP Bådformidling

Hardtop
Jeanneau Prestige 30 S

Hardtop
Monte Fino 52

Hardtop
Bavaria 35 Sport HT

Hardtop
Nidelv 28 Classic HT
- Aquador 26 HT
- Todos os anúncios de CP Bådformidling
- Aquador barcos a motor




























































