Baadformidler.dk har nu fornøjelsen af at udbyde denne X95 fra 1986. X-95 er en anerkendt og velsejlende klassiker fra X-Yachts, kendt for sine fremragende sejlegenskaber og et design, der appellerer til både den performance-orienterede sejler og familien på tur. Dette eksemplar er fra en af de sidste årgange, hvor værftet lavede forstærkninger i forskibet, hvilket giver ekstra tryghed og stivhed. Båden er med sin gode plads om læ og i cockpittet en ideel kombination af komfort og fart.
Om læ byder båden på en hyggelig og funktionel indretning med fine hynder fra 2018. Komforten sikres af et Webasto-varmefyr, som forlænger sæsonen, samt et trykvandssystem, køl/frys og ovn. Til dage i havn kan det rummelige cockpit dækkes af et cockpittelt, som skaber et ekstra stort og brugbart opholdsrum. Bådens motor er en driftssikker 13 hestes Yanmar dieselmotor, der giver pålidelig fremdrift, når vinden lægger sig.
Udstyrslisten er omfattende og tæller flere vigtige opdateringer, som gør sejladsen både lettere og mere sikker. Båden har fået ny køl i 2016, og riggen er opdateret med en nyere Furlex til forsejlet og en lazybag til storsejlet. Navigationen understøttes af en nyere Garmin GPS-kortplotter, AIS, selvstyrer, kompas og dybdemåler. Bemærk, at mens de primære navigationsinstrumenter fungerer, er en del af den ældre instrumentering ude af drift.
Båden er bundmalet i juni og fremstår grundlæggende solid, men sælges til en attraktiv pris, da en ny ejer må påregne noget klargøringsarbejde. Blandt de opgaver, der venter, er renovering eller udskiftning af sprayhooden samt ny fugning af vinduerne. Der er tale om en båd med et stort potentiale for den køber, der kan se mulighederne og ikke er bange for at lægge lidt arbejde i at få den helt opdateret.
Denne X95 ligger klar til fremvisning i Kaløvi. Kontakt Baadformidler.dk for yderligere information og for at aftale en besigtigelse af denne spændende sejlbåd.
- 88
- Paylaş
X95
1 kahyt, 6 køjepladser · kortplotter og varmeanlæg
- Uzunluk x Genişlik9,50 m x 3,20 m
- Motor gücü13 HP
- YakıtDizel
- Yapım yılı1986
- İlan türüİkinci el tekne
- ModelX95
- Su çekimi1,80 m
- MalzemeFiberglas (CTP)
- Deplasman3.200 kg
- Kabin sayısı1 kabin
- Yatak sayısı6 yatak
- Tuvalet1 tuvalet
- MotorYanmar
- Motor gücü1 x 13 HP / 10 kW
- YakıtDizel
Detaylı bilgi alın?
Konum
Danimarka » Kaløvi
Notlar
1986 X95, 129.000 DKK
Bu, metnin orijinal dildeki halidir.
Bir saniye lütfen, metin çevriliyor.
Üzgünüz, metin otomatik olarak çevrilemedi.
Bu metin otomatik olarak çevrilmiştir.
Ekipman
- AIS
- Çapa
- Pusula
- Derinlik ölçer
- Buzdolabı
- GPS
- Isıtma
- Seyir fenerleri
- Harita plotteri
- Sprey tentesi
- Basınçlı su sistemi
Hizmetler
Pantaenius tarafından yat sigortası
Buradan ücretsiz fiyat teklifi alınYachtexpertise
Yacht and Boat surveysAB KDV’si ve Birlik Malı Statüsü
KDV durumunuzu şimdi ücretsiz olarak değerlendirinYat Nakliyesi ve Teslimatları
Tercih ettiğiniz güzergâh için ücretsiz fiyat teklifi alın – bugünTekne nakliyesi için fiyat teklifi isteyin
Tekne nakliyeniz için uygun fiyat teklifleri alın
Baadformidler.dk satıcısının diğer ilanları

Motoryat
Bayliner Trophy

Motoryat
Glastron GT 185

Motoryat
Viper 203

Motoryat
Laguna 7500
- Baadformidler.dk Firmasının tüm ilanlarını görüntüleyin



























































