PreferitiAccedi
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
  • Maxima 730
indietro
avanti
  • 76 Visualizzazioni negli ultimi 7 giorni

Barca nuova disponibile, Gozzo

Maxima 730

Salva tra i preferiti

DKK 419.897,-

ca. EUR 56.186,-


  • Lunghezza x Larghezza7,10 m x 2,50 m
  • Potenza del motore20 CV
  • Anno2026
  • Tipo di offertaBarca nuova disponibile

  • CantiereMaxima
  • Modello730
  • MotoreMercury 20 hk 4-takt
  • Potenza del motore1 x 20 CV / 15 kW

Posizione

Danimarca » Silkeborg


Descrizione

2026 Maxima 730, DKK 419.897,-

Questo è il testo in lingua originale.
Purtroppo non è disponibile una traduzione automatica per questo testo.
(max. 2000 caratteri)

Un momento, il testo viene tradotto.

Purtroppo non è stato possibile tradurre automaticamente il testo.

Pris med Mercury 40 hk 4-takt: 439.900 kr.Pris med Mercury 60 hk 4-takt: 454.900 kr.
Utrolig eksklusiv sammensat Maxima 730 med mørkt skrog og kviltede luksus hynder i Cognac - bovpropel - indbygget tank o.s.v.
Maxima 730 Tender – Smuk Tender båd med sol-område på agterdækket. Du får virkelig meget båd for pengene her. Den er rummelig, stilfuld og velsejlende, med ”oceaner” af anvendelsesmuligheder.Maxima 730 har skjult påhængsmotoren under solhynden, hvilket giver det eksklusive udtryk af en båd med indenbordsmotor, men fordelene ved en påhængsmotor. Det giver dig muligheden for at vælge motorstørrelse på en båd der er på lager, så der går ikke mange dage fra du køber båden til du er på vandet. Vi anbefaler motor på 20, 40 eller 60 hk til denne model. Med 40 hk sejler Maxima 730 ca. 14 knob med to personer ombord.Maxima 730 er primært lavet til social sejlads og danner rammen som det ultimative sted at samle familie og venner på solrige dage. Du skal blot sørge for at champagnen er kold og der er glas til alle, så sørger båden for resten.Båden og indretningen er gennemtænkt i hver en detalje. Du sidder ergonomisk godt i sæderne og i stævnen kan man hurtigt omdanne siddepladserne til en stor solseng. Denne solseng er designet så den let kan pakkes væk i bådens opbevaringsrum.Sprayhooden (stævnkalechen) er præcis så høj at de fleste kan sidde godt under den og den giver fantastisk læ i hele båden, noget der ikke er muligt hos mange af dens konkurrenter.På stille solrige dage pakkes Sprayhooden let sammen i det medfølgende hylster, så den ligger dekorativt rund om siddegruppen.Når du ikke bruger båden, lynes den medfølgende agterkaleche på. Dette lukker båden af og du kan dermed lade hynder og udstyr blive i båden i læ for vind og vejr. Faktisk gør kalechekonstruktionen det muligt at overnatte i båden, da man let kommer ud og ind via lynlås-åbningen i fronten.
Kom forbi vores spændende udstilling og oplev Danmarks største udvalg af eksklusive tenderbåde.
Har du tidligere kigget på f.eks. Corsiva, Lifestyle, Silveryacht, Fjordjollen, Gentleman´s Launch så snyd ikke dig selv for at se denne Maxima.Båden vejer 980 kg + motor, hvilket betyder at den let kan ligge på en 1.800 kg bådtrailer, som kan trækkes af mange biler.Tekniske data:Længde: 710 cmBredde: 250 cmDybde: 50 cmVægt: 980 kgMax motor: 150 hkPersoner: 6/8Skrogtype: Dybt V / Planende

Questo testo è stato tradotto automaticamente.


Servizi


Altri annunci di Siim Båd & Motor A/S

Vendi con successo su Boat24

Vendi barca a motore